Plugins - Akismet - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (191 entries)

en: Comment discarded.
sv_SE: Kommentaren har kastats.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
sv_SE: Den här webbplatsens API-nyckel är hårdkodad och kan inte tas bort.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
sv_SE: Det angivna värdet är inte en giltig och registrerad API-nyckel

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
sv_SE: Den här webbplatsens API-nyckel är hårdkodad och kan inte ändras via API:et.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
sv_SE: Tidsperioden för att hämta statistik. Alternativ: 60 dagar, 6 månader, allt

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sv_SE: Om sant, visa antalet godkända kommentarer bredvid varje kommentarförfattare på kommentarlistningssidan.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
sv_SE: Om sant kommer Akismet ta bort den värsta skräpposten automatiskt istället för att lägga den i skräppostmappen.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
sv_SE: En Akismet API-nyckel på 12 tecken. Finns på akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
sv_SE: Din webbplats får inte kontakt med Akismets servrar.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
sv_SE: En API-nyckel för Akismet har angetts i filen %s för denna webbplats.

en: Manual Configuration
sv_SE: Manuell konfigurering

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
sv_SE: På denna sida kan du uppdatera dina inställningar för Akismet och se spam-statistik.

note: Description of the plugin/theme
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
sv_SE: Akismet används av miljoner personer och är kanske världens bästa sätt att <strong>skydda din blogg från skräppost</strong>. Det skyddar din webbplats t.o.m. medan du sover. För att komma igång behöver du aktivera tillägget Akismet och sedan gå till inställningssidan för Akismet och konfigurera din API-nyckel.

en: Akismet Settings
sv_SE: Akismet-inställningar

en: Connect with API key
sv_SE: Anslut med hjälp av API-nyckel

en: (What is an API key?)
sv_SE: (Vad är en API-nyckel?)

en: Or enter an API key
sv_SE: Eller skriv in en API-nyckel

en: Or sign up with a different email address
sv_SE: Eller registrera dig med en annan e-postadress

en: You are connected as %s.
sv_SE: Du är ansluten som %s.

en: Connect with Jetpack
sv_SE: Anslut med hjälp av Jetpack

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
sv_SE: Använd din Jetpack-anslutning för att aktivera Akismet.

en: Connect via Jetpack
sv_SE: Anslut via Jetpack

en: Select one of the options below to get started.
sv_SE: Kom igång genom att välja något av alternativen nedan.

en: Eliminate spam from your site
sv_SE: Eliminera skräppost på din webbplats

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
sv_SE: Vill du <a href="%s">kolla väntande kommentarer</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
sv_SE: Nu skyddar Akismet din webbplats från skräppost. Lycka till med bloggandet!

en: Set up your Akismet account
sv_SE: Konfigurera ditt Akismet-konto

en: Detailed Stats
sv_SE: Detaljerad statistik

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
sv_SE: Akismet, som används av miljoner personer, är kanske världens bästa sätt att <strong>skydda din blogg från skräppost</strong>. Det skyddar din webbplats t.o.m. medan du sover. För att komma igång behöver du bara gå till <a href="admin.php?page=akismet-key-config">din inställningssida för Akismet</a> för att konfigurera din API-nyckel.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
sv_SE: Akismet, som används av miljoner personer, är kanske världens bästa sätt att <strong>skydda din blogg från skräppost</strong>. Din webbplats är färdigkonfigurerad och skyddar din webbplats t.o.m. medan du sover.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
sv_SE[0]: %s kommentar bedömdes som skräppost.
sv_SE[1]: %s kommentarer bedömdes som skräppost.

en: No comments were caught as spam.
sv_SE: Inga kommentarer bedömdes som skräppost.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
sv_SE[0]: Akismet har kontrollerat %s kommentar.
sv_SE[1]: Akismet har kontrollerat %s kommentarer.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
sv_SE: Det fanns inga kommentarer att granska. Akismet kontrollerar bara kommentarer i kön med väntande kommentarer.

en: Checking for Spam
sv_SE: Söker efter skräppost

en: Comment not found.
sv_SE: Kommentaren kunde inte hittas.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
sv_SE[0]: %d kommentar kunde inte kontrolleras.
sv_SE[1]: %d kommentarer kunde inte kontrolleras.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
sv_SE[0]: %d kommentar markerades som skräppost.
sv_SE[1]: %d kommentarer markerades som skräppost.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
sv_SE[0]: Bearbetade %d kommentar.
sv_SE[1]: Bearbetade %d kommentarer.

en: Comment #%d could not be checked.
sv_SE: Kommentar #%d kunde inte kontrolleras.

en: Failed to connect to Akismet.
sv_SE: Kunde inte ansluta till Akismet.

en: Comment #%d is not spam.
sv_SE: Kommentar #%d är inte skräppost.

en: Comment #%d is spam.
sv_SE: Kommentar #%d är skräppost.

en: %s false positive | %s false positives
sv_SE[0]: %s falsk-positiv
sv_SE[1]: %s falsk-positiva

en: %s missed spam | %s missed spam
sv_SE[0]: %s missad skräppost
sv_SE[1]: %s missade skräpposter

en: Log in or sign up now.
sv_SE: Logga in eller registrera dig nu.

en: Already have your key? Enter it here.
sv_SE: Har du redan en nyckel? Ange den här.

en: Sign up with a different email address
sv_SE: Registrera dig med en annan e-postadress

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
sv_SE: Använd det här alternativet för att använda Akismet separat från din Jetpack-anslutning.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
sv_SE: Du har ingen prenumeration för Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
sv_SE: Din prenumeration för Akismet är avstängd.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
sv_SE: Din Akismet-prenumeration har blivit avbruten.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
sv_SE: Vi kan inte bearbeta din betalning. Vänligen <a href="%s" target="_blank">uppdatera dina betaluppgifter</a>.

en: Please update your payment information.
sv_SE: Vänligen uppdatera din betalinformation.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
sv_SE: <strong>Nästan klart</strong> – konfigurera Akismet och vinka adjö till skräppost

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
sv_SE[0]: Akismet har sparat dig %d minut!
sv_SE[1]: Akismet har sparat dig %d minuter!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
sv_SE[0]: Akismet har sparat dig %d timme!
sv_SE[1]: Akismet har sparat dig %d timmar!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
sv_SE[0]: Akismet har sparat dig %s dag!
sv_SE[1]: Akismet har sparat dig %s dagar!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
sv_SE: Akismet filtrerar bort skräppost så att du kan fokusera på viktigare saker.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
sv_SE: För att fortsätta din tjänst, <a href="%s" target="_blank">uppgradera till en Enterprise-prenumeration</a>, vilken tillåter användning på obegränsat antal webbplatser

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
sv_SE: Din Pro-prenumeration tillåter endast användning av Akismet på en webbplats. Vänligen <a href="%s" target="_blank">köp fler Pro-prenumerationer</a> eller uppgradera till en Enterprise-prenumeration som tillåter användning av Akismet på obegränsat antal webbplatser.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
sv_SE: Anslutningen till aksimet.com misslyckades. Se <a href="%s" target="_blank">vår guide om brandväggar </a> och kontrollera din serverkonfiguration.

en: The API key you entered could not be verified.
sv_SE: Nyckeln du angav kunde inte verifieras.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
sv_SE: Din API-nyckel är inte längre giltig. Vänligen ange en ny nyckel eller kontakta support@akismet.com

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
sv_SE: Vänligen <a href="%s" target="_blank">kontakta vårt supportteam</a> om du har några frågor.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
sv_SE: Sedan 2012 har Akismet använt prenumerationer för alla konton (även gratisvarianten). Det verkar inte som någon prenumeration har associerats med ditt konto och vi uppskattar om du <a href="%s" target="_blank">loggar in på ditt konto</a> och väljer typ av prenumeration.

en: All systems functional.
sv_SE: Alla system funktionella.

en: Enabled.
sv_SE: Aktiverat.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
sv_SE: Akismet stötte på ett problem med tidigare SSL-förfrågan och inaktiverade stödet tillfälligt. SSL-förfrågningar kommer att upptas inom kort igen.

en: Temporarily disabled.
sv_SE: Tillfälligt inaktiverat.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
sv_SE: Din webbserver kan inte skapa SSL-förfrågningar: kontakta ditt webbhotell och be dom lägga till stöd för SSL-förfrågningar.

en: Disabled.
sv_SE: Inaktiverat.

en: SSL Status
sv_SE: SSL-status

en: This comment was reported as not spam.
sv_SE: Denna kommentar rapporterades som 'inte skräppost'.

en: This comment was reported as spam.
sv_SE: Denna kommentar rapporterades som skräppost.

en: (undo)
sv_SE: (ångra)

en: URL removed
sv_SE: URL borttagen

en: Removing...
sv_SE: Tar bort...

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Re-adding...
sv_SE: Återställer...

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Akismet Setup
sv_SE: Konfiguration för Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
sv_SE: På den här sidan har du möjlighet att konfigurera tillägget Akismet.

en: New to Akismet
sv_SE: Ny på Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
sv_SE: Du måste ange en API-nyckel för att aktivera tjänsten från Akismet på din webbplats.

en: Enter an API Key
sv_SE: Ange en API-nyckel

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
sv_SE: Registrera ett konto på %s för att få en API-nyckel.

en: If you already have an API key
sv_SE: Om du redan har en API-nyckel

en: Copy and paste the API key into the text field.
sv_SE: Kopiera och klistra in API-nyckeln i textfältet.

en: Click the Use this Key button.
sv_SE: Klicka på knappen Använd denna nyckel.

en: Akismet Stats
sv_SE: Akismet statistik

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
sv_SE: På den här sidan har du möjlighet att se statistik för skräppost som har filtrerats på din webbplats.

en: Akismet Configuration
sv_SE: Konfigurera Akismet

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Enter/remove an API key.
sv_SE: Ange/ta bort en API-nyckel.

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sv_SE: Visa antalet godkända kommentarer bredvid varje kommentarsförfattare på kommentarslistningssidan.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
sv_SE: Välj att antingen ignorera den värsta skräpposten automatiskt eller att alltid placera all skräppost i skräppostmappen.

en: Strictness
sv_SE: Strikthet

en: Account
sv_SE: Konto

en: Subscription Type
sv_SE: Prenumerationstyp

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
sv_SE: Prenumerationsstatus - aktiv, avslutad eller suspenderad

en: The Akismet subscription plan
sv_SE: Akismets prenumerationsplan

en: Akismet FAQ
sv_SE: Vanliga frågor för Akismet

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: Akismet Support
sv_SE: Support för Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
sv_SE: Fuskar du va?

[ctx: comments]
en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
sv_SE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har skyddat din webbplats från <a href="%2$s">%3$s skräpkommentar</a>.
sv_SE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har skyddat din webbplats från <a href="%2$s">%3$s skräpkommentarer</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
sv_SE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har redan skyddat din webbplats från %2$s skräpkommentar.
sv_SE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har redan skyddat din webbplats från %2$s skräpkommentarer.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
sv_SE: <a href="%s">Akismet</a> motverkar skräpposter på din blogg.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
sv_SE[0]: Det finns <a href="%2$s">%1$s kommentar</a> markerad som skräp just nu.
sv_SE[1]: Det finns <a href="%2$s">%1$s kommentarer</a> markerade som skräp just nu.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
sv_SE: Det finns inga poster markerade som <a href='%s'>skräppost</a> för tillfället.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
sv_SE: Akismet kontrollerade denna kommentar igen och godkände den.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
sv_SE: Akismet kontrollerade denna kommentar igen och markerade den som skräppost.

en: Check for Spam
sv_SE: Kolla efter skräppost

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
sv_SE: Akismet kunde inte kontrollera denna kommentar igen (svar: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
sv_SE: Flaggat som skräppost av Akismet

en: Awaiting spam check
sv_SE: Inväntar skräppostkontroll

en: Flagged as spam by %s
sv_SE: Flaggat som skräppost av %s

en: Cleared by Akismet
sv_SE: Godkänd av Akismet

en: Un-spammed by %s
sv_SE: Avmarkerat som skräppost av %s

en: %s approved | %s approved
sv_SE[0]: %s godkänd
sv_SE[1]: %s godkända

en: History
sv_SE: Historik

en: View comment history
sv_SE: Visa kommentarshistorik

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
sv_SE: Vänligen kontrollera din <a href="%s">konfiguration av Akismet</a> och kontakta ditt webbhotell om problemen består.

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Cleaning up spam takes time.
sv_SE: Att rensa upp skräppost tar tid.

en: Akismet Widget
sv_SE: Akismet widget

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
sv_SE: Visa antalet skräpkommentarer som Akismet har fångat

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Spam Blocked
sv_SE: Skräpposter blockerade

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
sv_SE[0]: <strong class="count">%1$s skräppost</strong> blockerad av <strong>Akismet</strong>
sv_SE[1]: <strong class="count">%1$s skräpposter</strong> blockerade av <strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
sv_SE: Akismet markerade denna kommentar som skräppost.

en: Comment status was changed to %s
sv_SE: Kommentarsstatus ändrades till %s

en: Akismet cleared this comment.
sv_SE: Akismet godkände denna kommentar.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
sv_SE: Kommentaren fångades av wp_blacklist_check.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
sv_SE: Akismet kunde inte kontrollera denna kommentar (svar: %s) men kommer automatiskt att försök igen senare.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
sv_SE: %1$s ändrade status för kommentaren till %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
sv_SE: %s rapporterade denna kommentar som skräppost.

en: %s reported this comment as not spam.
sv_SE: %s rapporterade denna kommentar som 'inte skräppost'.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
sv_SE: Akismet fångade den här kommentaren som skräpport under en automatisk körning.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
sv_SE: Akismet godkände den här kommentaren under en automatisk skanning.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
sv_SE: Vänligen <a href="%1$s">uppdatera WordPress</a> till aktuell version eller <a href="%2$s">använd version 2.4 av tillägget Akismet</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
sv_SE: Akismet %s kräver WordPress %s eller senare.

en: Spam blocked | Spam blocked
sv_SE[0]: Skräppost blockerad

en: Past six months
sv_SE: Senaste sex månaderna

en: All time
sv_SE: Sedan starten

en: Accuracy
sv_SE: Precision

en: Show approved comments
sv_SE: Visa godkända kommentarer

en: Show the number of approved comments beside each comment author
sv_SE: Visa antalet godkända kommentarer bredvid varje kommentarsförfattare

en: Akismet anti-spam strictness
sv_SE: Akismet strikthet för antispam-åtgärder

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
sv_SE: Förkasta tyst den mest genomgripande skräpposten så att jag slipper se den.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
sv_SE: Placera alltid skräppost i skräppostmappen för granskning.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
sv_SE[0]: Skräppost i <a href="%1$s">skräppostmappen</a> äldre än 1 dag raderas automatiskt.
sv_SE[1]: Skräppost i <a href="%1$s">skräppostmappen</a> äldre än %2$d dagar raderas automatiskt.

en: Note:
sv_SE: Notering:

en: Cancelled
sv_SE: Avslutad

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Disconnect this account
sv_SE: Koppla från detta konto

en: Suspended
sv_SE: Suspenderad

en: No Subscription Found
sv_SE: Inga prenumerationer funna

en: Missing
sv_SE: Saknas

en: Next Billing Date
sv_SE: Nästa faktureringsdatum

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Akismet has detected a problem.
sv_SE: Akismet har upptäckt ett problem.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
sv_SE: Vissa kommentarer har inte kontrollerats av Akismet än. Dom har tillfälligt placerats i moderationskön och kommer automatiskt att kontrolleras senare.

en: Akismet Error Code: %s
sv_SE: Akismet felkod: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
sv_SE: För mer information: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
sv_SE: Ditt webbhotell eller serveradministratör har inaktiverat PHPs funktion <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet kommer inte att fungera korrekt tills att detta är åtgärdat.</strong> Vänligen kontakta ditt webbhotell eller brandväggsadministratör och vidarebefordra <a href="%s" target="_blank">följande information om Akismets</a> systemkrav.

en: Network functions are disabled.
sv_SE: Nätverksfunktioner inaktiverade.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
sv_SE: Din brandvägg kanske blockerar Akismet från att kontakta sitt API. Vänligen kontakta ditt webbhotell/serverleverantör och referera till  <a href="%s" target="_blank">vår guide om brandväggar</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
sv_SE: Vänligen besök <a href="%s" target="_blank">Akismets kontosida</a> för att återaktivera din prenumeration.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
sv_SE: Vänligen kontakta <a href="%s" target="_blank">Akismets support</a> för assistans.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
sv_SE: Du kan hjälpa oss bekämpa skräppost genom att uppgradera ditt konto och <a href="%s" target="_blank">bidra med en symbolisk summa</a>.

en: There is a problem with your API key.
sv_SE: Det är problem med din API-nyckel.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
sv_SE: Din nyckel verkar inte vara korrekt. Kontrollera den igen.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
sv_SE: Du använder din Akismet-nyckel på fler webbplatser än din Pro-prenumeration tillåter.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
sv_SE: Du använder Akismet på allt för många webbplatser för din Pro-prenumeration.

en: Connected via Jetpack
sv_SE: Ansluten via Jetpack

en: Reactivate Akismet
sv_SE: Återaktivera Akismet

en: Your subscription for %s is cancelled.
sv_SE: Din prenumeration för %s är avslutad.

en: Your subscription for %s is suspended.
sv_SE: Din prenumeration för %s är suspenderad

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
sv_SE: Oroa dig inte! Kontakta oss så hjälper vi dig att ordna detta.

en: Contact Akismet support
sv_SE: Kontakta Akismets support

en: Activate Akismet
sv_SE: Aktivera Akismet

en: Get your API key
sv_SE: Få din API-nyckel

en: Remove this URL
sv_SE: Ta bort denna URL

en: Comment History
sv_SE: Kommentarshistorik
